Výuka hravě - práce Klubu anglického jazyka

Vloženo: 31.10.2019 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 476x
V rámci projektu Šablony II pod názvem „Výuka hravě“ jsou letos otevřeny tři Kluby anglického jazyka. Jeden z nich vede Mgr. N. Kalíková. V klubu pracuje 11 dětí z 3. a 4. tříd.

Na zářijové zahajovací schůzce se všichni členové klubu formou hry navzájem představili a seznámili. Při dalších setkáních si děti za použití velké hrací kostky zopakovaly číslovky do 20 formou hry „Na čísla“, při hře „Na vypadávanou“ všichni perfektně zvládli názvy dnů v týdnu a také dokázali říct, který den je jejich nejoblíbenější. Při hře „Tik, ťak, bum“ si zopakovali slovní zásobu na různá témata. Dalších her byla celá řada.

Dosavadním vyvrcholením činnosti byla však oslava Halloweenu. Na tento den se děti dlouho předem připravovaly. V klubu se všichni naučili písničku Trick or treat a slovní zásobu na toto téma, vše pomocí spojovaček, křížovek a obrázkových her. V onen očekávaný den přišli všichni v kostýmech. Třída byla „halloweensky“ vyzdobena. Na návštěvu přišla i Mgr. Monika Chrzová, zástupkyně pro 1. stupeň, kterou děti ihned vtáhly do kruhu a zazpívaly jí Trick or treat. Potom všichni postupně anglicky představili své masky. Pak následovalo „Strašidlácké bingo“ a řada dalších her. A jak už to tak bývá o Halloweenu…, v závěru každý dostal nějakou tu sladkost. Nejvíce děti překvapily pravé americké bonbony v podobě stavebnice Lega. Ani tentokrát se nikomu z klubu domů nechtělo.