Pokračování adventu ve 3.B

Vloženo: 3.1.2020 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 337x

V úterý 17.12.2019 navštívily děti ze 3. B dětské oddělení slánské knihovny. Vedoucí knihovny Kateřina Nedvědová si pro ně připravila zajímavé vyprávění o Vánocích, vánočních zvycích a tradicích.   Po přečtení ukázky z knihy J. Lady – O Mikešovi, se děti také dozvěděly, jak se slavily Vánoce v dřívějších dobách. Kocourka Mikeše a jeho kamarády z Hrusic děti velmi dobře znají nejen z vlastní četby, ale hlavně z loňské návštěvy této slavné malebné vesničky v rámci exkurze „Velikonoce s kocourem Mikešem“. Na závěr si děti v družstvech zasoutěžily v luštění křížovek, kvízu a hádanek s vánoční tematikou. Nejlepší družstvo bylo odměněno malými vánočními dárečky. Beseda se dětem moc líbila, na závěr si zde ještě prohlédly výstavu vánočních stromků a dřevomaleb slánského výtvarníka p. Tomáše Záborce.

Advent ale ve 3.B  ještě touto akcí neskončil. V rámci hodin výtvarné a pracovní výchovy si děti vyrobily vánoční přáníčka a svíčku z medové plástve přímo od včelaře. Oběma výrobky udělají určitě velkou radost svým blízkým. Již ve čtvrtek 12.12.  některé děti naší třídy vystoupily s recitačním pásmem v rámci předvánočního pořadu pro první stupeň a rodiče, který se konal v malé tělocvičně. Ve čtvrtek 19.12. se děti zúčastnily vánočního koncertu v městském divadle a celý adventní čas zakončily v pátek 20.12.  báječnou vánoční besídkou, kde si zazpívaly vánoční koledy, ochutnaly vánoční čaj a cukroví a hlavně se navzájem obdarovaly vánočními dárečky. Domů odcházely s radostí a s přáním hezkého prožití vánočních prázdnin.

Mgr. Zuzana Nepilová