Podklady k samostudiu - 2. etapa

V případě delšího trvání uzavření základních škol vydáme další podklady k samostudiu dne 14. 4. 2020. Podklady k samostudiu pro žáky, kteří nemají přístup na internet, vydá škola zákonnému zástupci v papírové podobě. Žáci, kteří mají pracovní sešity ve škole, si je prostřednictvím svých zákonných zástupců vyzvednou u hlavního vchodu do budovy, kde jsou pro ně připraveny.

Milí žáci,

nikdo z nás neví, kdy se opět sejdeme ve škole. Do té doby bude naše výuka dál probíhat formou samostudia. V dalším období se budeme snažit zpestřit vám výuku prostřednictvím kurzů v aplikaci Google Classroom.  V novém zadání úkolů máte kódy kurzů, které pro vás vaši učitelé vytvořili. Snažte se co nejdříve do těchto kurzů přihlásit a začít plnit zadané úkoly.

Dále vám učitelé napsali, jakou práci byste jim v rámci možností měli zaslat ke kontrole. Ještě navíc vám předkládáme seznam webových aplikací, jejichž prostřednictvím můžete učivo procvičovat.

Přejeme Vám, ať jste hodně zdraví, veselí a spokojení, a doufáme, že budete svědomitě plnit zadané úkoly.

Vaši učitelé

Vážení rodiče,

přejeme Vám i Vašim dětem pevné zdraví. Nastává 2. etapa domácí výuky. Připravili jsme v některých předmětech Vašim dětem výuku přes aplikaci Google Classroom. Jsme si ale vědomi, že internet vše nenaučí. Je třeba, aby děti střídaly činnosti. Musí také psát a číst z knih, kreslit, tvořit, hrát si.

Je na Vás nastavit dětem takový rozvrh dne, aby se v něm všechny tyto činnosti objevily. Musíme společnými silami zajistit, aby se děti dál vzdělávaly. Není však třeba, aby domácí učení probíhalo ve stresu. Sami víte, kolik učiva vaše dítě zvládne. Nenechte ho v nečinnosti, ale zároveň  ho nepřetěžujte. Učení musí probíhat v klidné atmosféře.

Komunikujte s učiteli prostřednictvím školního e-mailu Jméno.Příjmení@zshajeslany.cz                                                 v pracovní dny v době od 8 do 13 hodin. Ve zbytku pracovní doby učitelé pracují na přípravě dalších cvičení a plní administrativní úkony.

Práce žáků, které posíláte učitelům ke kontrole, nebudeme známkovat. Budeme je hodnotit slovně prostřednictvím komentářů.

V případě jakéhokoliv problému – výukového nebo komunikačního – se můžete obrátit i na vedení školy. Kontakty jsou uvedeny na našich webových stránkách.

Přejeme Vám i Vašim dětem příjemné prožití velikonočních svátků, i když oslavy budou letos probíhat jinak. Užívejte si společně prožívané dny a vyplňte si je radostí, klidem a pohodou.

1. stupeň

DokumentOdkazy k procvičování (Velikost: 17.25 kB)

Dokument1.A (Velikost: 565.94 kB)

Dokument1.B (Velikost: 19.19 kB)