Podklady k samostudiu - 3. etapa

V případě delšího trvání uzavření základních škol vydáme další podklady k samostudiu dne 24. 4. 2020.

Podklady k samostudiu pro žáky, kteří nemají přístup na internet, vydá škola zákonnému zástupci v papírové podobě.

Milí žáci,

nikdo z nás neví, kdy se opět sejdeme ve škole. Do té doby bude naše výuka dál probíhat formou samostudia. Snažíme se zpestřit vám výuku prostřednictvím kurzů v aplikaci Google Classroom.  Tu je ale třeba doplnit samostudiem z učebnic a dalších materiálů, které vám učitelé doporučují. Kdo nemá technické vybavení, pracuje dál podle zadání do sešitů. Důležité je, abyste pracovali dle vašich možností a schopností a v práci nepolevovali. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, obraťte se prostřednictvím emailu na své učitele.

Žáci 2. stupně by měli pracovat samostatně a nezatěžovat zbytečně rodiče. Právě v téhle době byste měli ukázat svou samostatnost, odpovědnost a pracovitost.

Přejeme Vám, ať jste hodně zdraví, veselí a spokojení, a doufáme, že budete svědomitě plnit zadané úkoly.

Vaši učitelé

Vážení rodiče,

přejeme Vám i Vašim dětem pevné zdraví. Nastává 3. etapa domácí výuky. Snažíme se zpestřit Vašim dětem výuku prostřednictvím aplikace Google Classroom. Ale ani tato metoda nemůže nahradit bezprostřední kontakt žáků s učiteli.  Byli bychom moc rádi, kdybyste v rámci Vašich možností pomohli dětem v samostudiu. Je třeba, aby děti střídaly činnosti. Musí také psát a číst z knih, kreslit, tvořit, hrát si. Pomozte dětem nastavit takový rozvrh dne, aby se v něm všechny tyto činnosti objevily. Neznamená to však, že budete za děti dělat úkoly. Je třeba, abyste dětem nastavili denní řád, rozdělili jim úkoly a vymezili čas na jejich zpracování. Menší děti určitou pomoc rodičů potřebují, ale žáci 2. stupně by měli pracovat samostatně.

V případě nejasností mohou kontaktovat své učitele.

Vážení rodiče, uvědomte si, že v současné době není nutné, aby Vaše děti pracovaly na výbornou, stejně dle doporučení MŠMT práce žáků neklasifikujeme. Je nutné, aby pracovaly dle svých schopností, pravidelně, pečlivě a svědomitě. Musíme společnými silami zajistit, aby se děti dál vzdělávaly.

V případě jakéhokoliv problému – výukového nebo komunikačního – se můžete obrátit i na vedení školy. Kontakty jsou uvedeny na našich webových stránkách.

Naše paní vychovatelky a asistenti pedagoga připravují pro děti nabídku volnočasových aktivit, z nichž můžete čerpat při vyplnění volného času Vašich dětí.

Přejeme Vám i Vašim dětem klidné prožití jarních dnů vyplněných zdravím, radostí, klidem a pohodou.

DokumentVolnočasové aktivity (Velikost: 9.02 MB)

PDF souborInformatika - test (pro žáky, kteří nemohou pracovat v Google učebně) (Velikost: 129.36 kB)

Dokument1.A (Velikost: 25.76 kB)

Dokument1.B (Velikost: 20.33 kB)