Podklady k samostudiu - 4. etapa

V případě delšího trvání uzavření základních škol vydáme další podklady k samostudiu dne 11. 5. 2020.

Podklady k samostudiu pro žáky, kteří nemají přístup na internet, vydá škola zákonnému zástupci v papírové podobě.

Milí žáci,

nastává další, v pořadí již čtvrtá etapa výuky formou samostudia. Mnozí z vás jste se výborně zapojili do práce, pilně a poctivě plníte zadané úkoly, aktivně pracujete v Google učebně, posíláte různou formou svým učitelům úkoly, které jste splnili. Právě vám patří naše velká pochvala a poděkování. Jsme na vás velmi pyšní, jak se snažíte pracovat v této nelehké době. Nebuďte smutní, když se vám něco nepodaří nebo nějaké učivo nezvládáte. Bez obav se obraťte prostřednictvím emailu na své učitele nebo asistenty pedagoga. Ti se s vámi spojí a učivo vám vysvětlí, pomohou vám a navedou vás tak, abyste mohli sami dál pokračovat.

Někteří z vás nemáte z technických důvodů možnost účastnit se všech školních aktivit pořádaných přes internet. I přes to se snažíte plnit úkoly do sešitů, pracujete s učebnicemi, encyklopediemi, pracovními listy. Za to vás velmi chválíme a vážíme si vaší práce.

Bohužel ale stále jsou mezi vámi i tací žáci, kteří se do práce zapojují málo nebo vůbec. Stále se všemi možnými způsoby snažíme takové žáky kontaktovat. Někteří si ale myslí, že toto je doba prázdnin a že nemusí plnit školní povinnosti. Opak je ale pravdou. Na samostudium bude navazovat nejen další práce po otevření škol, ale promítne se i do celkového hodnocení, v němž hlavní roli bude hrát právě snaha a píle při plnění úkolů v době distanční výuky.

Milí žáci, uvědomte si, že mnozí vaši rodiče chodí do práce nebo z domova plní své pracovní povinnosti. Sami mají v této době spoustu starostí a nemohou u vás sedět a učit se s vámi. Ve škole s vámi také rodiče nesedí v lavici. Pracujete samostatně, spoléháte se sami na sebe. Ukažte i svým rodičům, že jste šikovní, samostatní a pracovití, a snažte se školní povinnosti plnit sami. Tím uděláte rodičům a učitelům největší radost. Zvlášť vy starší pracujte jako ve škole. Když něco nevíte, zeptejte se na to svého učitele prostřednictvím emailu.

Přejeme Vám, ať jste hodně zdraví, veselí a spokojení, a doufáme, že budete i dál svědomitě plnit zadané úkoly.

Vaši učitelé

Vážení rodiče,

přejeme Vám i Vašim dětem pevné zdraví. Nastává 4. etapa domácí výuky. Jsme si vědomi, že distanční forma výuky je náročná nejen pro děti, ale i pro rodiče, a věřte, že i pro učitele. Nikdo z nás neměl s touto formou výuky zkušenosti a všichni se učíme situaci zvládat.

Většina našich žáků pracuje velmi dobře a my víme, že je to Vaše velká zásluha. Víme, že současná situace je náročná zvláště pro rodiče, kteří chodí do zaměstnání. Nesmírně si vážíme, že pomáháte svým dětem s plněním školních povinností. Uvědomte si však, že jsou to povinnosti Vašich dětí, proto je nutné, aby děti pracovaly převážně samostatně.

Současná práce učitelů nespočívá jen v posílání úkolů. Tato situace je pro nás mnohem náročnější, než když chodíme do školy. Reagujeme na maily žáků i rodičů, opravujeme práce, které nám vy nebo děti posíláte, pracujeme v Google učebně, zkoušíme komunikaci se žáky přes Google Meet, pracujeme se žáky, kteří nemají technické zázemí pro aktivity přes internet. Ale v první řadě jsme připraveni reagovat na dotazy žáků, konzultovat, vysvětlovat, doučovat buď přes emaily, nebo přes Google Meet.

Apelujeme na Vás, rodiče, abyste vedli své děti k samostatnosti. Zvlášť ty starší musí plnit úkoly samostatně. Pokud něco neví, obrátí se na svého učitele. Ve škole přece také pracují tímto způsobem.

Udělejte si jen čas, abyste zkontrolovali, kolik školní práce během dne Vaše dítě udělalo. Jen tak jsme schopni zvládnout další období distanční výuky.

Bohužel máme ještě několik žáků, kteří se do výuky nezapojili vůbec nebo jenom málo. Tady žádáme rodiče, aby se spojili s třídními učiteli nebo s vedením školy a situaci řešili.

Vážení rodiče, naším společným zájmem je, abychom zajistili další vzdělávání našich dětí.

Je nutné, aby pracovaly dle svých schopností, pravidelně, pečlivě a svědomitě, ale hlavně samostatně.

Přejeme Vám i Vašim dětem klidné prožití jarních dnů vyplněných zdravím, radostí, klidem a pohodou.

Dokument1.A (Velikost: 223.78 kB)

Dokument1.B  (Velikost: 219.15 kB)

Dokument1.C  (Velikost: 366.47 kB)

Dokument2.A  (Velikost: 121.04 kB)