Osobní přítomnost žáků ve škole

V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky. Od 25. 5. 2020 je možnost osobní přítomnosti žáků 1. stupně základních škol a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin.

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy; v případě žáků 1. stupně do 18. 5. 2020; v případě žáků 9. ročníku do 7. 5. 2020.

Docházka do školy bude umožněna pouze žákům, u kterých se neprojevují a v posledních dvou týdnech neprojevily příznaky virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.) Zákonný zástupce žáka zváží rizikové faktory při rozhodování o účasti svého dítěte na vzdělávacích aktivitách. V případě, že se rozhodne pro tuto účast, je povinen podepsat PDF souborčestné prohlášení a seznámení s rizikovými faktory. (Velikost: 268.76 kB)

Informace pro žáky 1. stupně a jejich zákonné zástupce

Vzdělávací a zájmové aktivity budou voleny tak, aby byla zajištěna hygienická a epidemiologická opatření.

Nebude zaručeno, že žák bude realizovat vzdělávací aktivity se svým třídním učitelem. Předpokládá se, že všechny aktivity budou realizovány především asistenty a vychovatelkami, neboť učitelé se převážně věnují distanční výuce. Cílem je zajistit vzdělávání žáků v obsahu, který škola realizuje v rámci vzdělávání na dálku. Ranní družina nebude poskytována.

Podrobnější informace k organizaci budou zveřejněny po předběžném průzkumu zájmu o osobní účast žáků 1. stupně ve škole. Zákonný zástupce žáka obdrží do svého emailu předběžný dotaz na zájem o přítomnosti žáka ve škole. Prosíme o rychlou odpověď.

Podrobnější informace pro žáky 9. ročníků a jejich zákonné zástupce

Osobní přítomnost žáků 9. ročníků je umožněna výhradně pro účely přípravy na přijímací zkoušky.

Vzdělávací aktivity se budou realizovat pro skupiny žáků, které mohou být tvořeny pouze žáky 9. ročníků.

Maximální počet žáků ve skupině bude 15.

Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 11. 5. 2020.

Obsahem vzdělávacích aktivit bude učivo z předmětů přijímací zkoušky, cílem je příprava na přijímací zkoušku.

Vzdělávací aktivity žáků 9. ročníků s učiteli budou probíhat od pondělí do čtvrtka vždy od 8:00 do 11:00 – do konání přijímacích zkoušek.

Žáci, kteří budou v tomto mimořádném období přihlášeni k vzdělávacím aktivitám, budou vždy přítomni v této době ve škole. Případnou nepřítomnost žáka oznámí zákonný zástupce na  email marcela.sarochova@zshajeslany.cz nebo telefonicky (tel. 723 145 432), a to nejpozději první den nepřítomnosti žáka. Po opětovném nástupu do školy žák neprodleně odevzdá omluvenku vyučujícímu.

Před školou je nutné dodržovat odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (není tedy nutné např. u doprovodu žáka/členů společné domácnosti).

Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu.

Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.

Od 7:45 bude pověřený pedagogický pracovník zajišťovat průběžný přesun žáků do třídy.

Žáci budou opakovaně poučeni o nezbytných hygienických opatřeních v souladu s aktuálními hygienickými nařízeními na provoz škol.

Všichni žáci i zaměstnanci školy budou nosit ve společných prostorách roušky.

Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.

Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

Stravování v době od 11. 5. 2020 do 22. 5. 2020 nebude škola zajišťovat.

Zájem o docházku do školy sdělí zákonní zástupci žáků 9. ročníků jedním z těchto způsobů:

- emailem na adresu: marcela.sarochova@zshajeslany.cz

- poštou

- písemně s tím, že písemné sdělení vhodí do schránky školy (na školní bráně do dvora)

- do datové schránky školy