Podrobnější informace pro žáky 2. stupně a jejich zákonné zástupce

Vloženo: 28.5.2020 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 1121x

Podrobnější informace pro žáky 2. stupně a jejich zákonné zástupce

Sdělení MŠMT:

Možnost realizace občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhých stupňů základních škol, žáků středních a studentů vyšších odborných škol mimo závěrečné ročníky, a to v období od 8. do 30. června 2020. Jedná se o možnost (nabídku) pro školy, přičemž je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem. Nepůjde tedy o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin. Pokud nebude v personálních a prostorových podmínkách školy toto zajistit, není povinností školy tyto aktivity realizovat. Účast žáků bude dobrovolná.

Vzhledem k omezeným prostorovým podmínkám naší školy budeme tyto občasné vzdělávací a socializační aktivity realizovat následujícím způsobem:

• Žáci budou rozřazeni do skupin (max. počet žáků ve skupině bude 15).

• Nebude probíhat klasická výuka, ale třídnické hodiny, jejichž cílem bude uvědomit si, co všechno je jinak a co zůstalo stejné, propojit si starý a nový svět, adaptovat se na změny, které se udály, vidět znovu školu, třídu, popovídat si s učiteli a spolužáky. Dále zařadíme činnosti, které patří každoročně k závěru školního roku – vyklizení šatních skříněk a odevzdání učebnic.

• Tyto třídnické hodiny povedou učitelé 2. stupně.

• Každý ročník bude ve škole v jiný den. To znamená, že každý žák půjde do školy jen jeden den v týdnu.

pondělí

8., 15. a 22. června

úterý

9., 16. a 23. června

středa

10., 17. a 24. června

čtvrtek

11., 18. a 25. června

• Aktivity budou probíhat ve třídách v 2. patře od 7.55 hodin do 10.50 – 10.55 – 11 – 11.05 – 11.10 hodin – každá skupina bude mít jiný čas odchodu.

• Do školy budou žáci vstupovat ze školního dvora vchodem vedle výtahu a půjdou zadním schodištěm, aby byli odděleni od žáků 1. stupně. Do školy budou mít žáci umožněn vstup od 7.35 hodin. Nebudou se zdržovat před školou, ale půjdou rovnou do tříd, kde už budou dozorovat učitelé. Stejnou cestou budou i odcházet.

• Pro žáky 2. stupně nebude zajištěno stravování.

• Předpokládané činnosti:

1. týden

Hry zaměřené na sociální dovednosti a komunikaci, rozbor distanční výuky, vyklizení šatních skříněk.

2. týden

Hry zaměřené na sociální dovednosti a komunikaci, kontrola a odevzdávání učebnic. Odevzdání Školního deníku.

3. týden

Dokončení výběru učebnic. Plány na prázdniny. Organizace příštího školního roku.

• Případnou nepřítomnost žáka oznámí zákonný zástupce na email svého třídního učitele, příp. telefonicky na 312 51 0081, 724 740 180 a to nejpozději první den nepřítomnosti žáka. Po opětovném nástupu do školy žák neprodleně odevzdá omluvenku vyučujícímu.

• Rodiče přihlášených žáků obdrží do 5. června mailem informaci, do které skupiny je žák zařazen, jaké sešity a práce má do školy přinést a jaké učebnice si má připravit k odevzdání.

• Rodiče žáků, kteří do školy nenastoupí, obdrží informaci s termínem, kdy a jakým způsobem budou muset odevzdat ve škole učebnice a Školní deník, popř. práce žáků, pokud nebyly učitelům zasílány e-mailem. V tu dobu si také vyzvednou věci svého dítěte ze šatní skříňky, proto je nutné si zároveň přinést klíček od skříňky.

Zákonný zástupce žáka 2. stupně vyjádří zájem o docházku do školy do 2. 6. 2020.

Zájem o docházku do školy sdělí zákonní zástupci žáků 2. stupně prostřednictvím závazné přihlášky jedním z těchto způsobů:

- emailem na adresu: marcela.sarochova@zshajeslany.cz

- poštou

- písemně s tím, že písemné sdělení vhodí do schránky školy (na školní bráně do dvora)

- do datové schránky školy

Docházka do školy bude umožněna pouze žákům, u kterých se neprojevují a v posledních dvou týdnech neprojevily příznaky virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.) Zákonný zástupce žáka zváží rizikové faktory při rozhodování o účasti svého dítěte na vzdělávacích aktivitách. V případě, že se rozhodne pro tuto účast, je povinen podepsat čestné prohlášení a seznámení s rizikovými faktory.

Při prvním vstupu do školy předá žák toto prohlášení dozorujícímu pedagogickému pracovníkovi.

Pokud zákonný zástupce tento dokument nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Obecné hygienické zásady

Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.

Žáci budou opakovaně poučeni o nezbytných hygienických opatřeních v souladu s aktuálními hygienickými nařízeními na provoz škol.

Všichni žáci i zaměstnanci školy budou nosit ve společných prostorách roušky.

Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a svůj sáček na uložení roušky.

Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

Čestné prohlášení a seznámení s rizikovými faktory - PDF souborZDE (Velikost: 255.36 kB)

Závazná přihláška k občasným vzdělávacím a socializačním aktivitám pro žáky 2. stupně

Závazně přihlašuji

jméno, příjmení žáka:_________________________________       třída:________________