Tuchlovická halda

V úterý 22. 9. proběhl na druhém stupni v pořadí již druhý projektový den v rámci Šablon II. Plni odhodlání a nadšení nasedli žáci i pedagogové do přistavených autobusů s vidinou nevšedních a povznášejících zážitků.

Šesté ročníky společně s třídou 7. C vyrazily směr Tuchlovice. Prvotní nadšení z výletu na okamžik vystřídalo rozčarování z dlouhého čekání na lektorky ekocentra Koniklec, které bohužel zdržela problematická dopravní situace. Naše výprava však naštěstí měla záložní plán v podobě opékání špekáčků, za které děkujeme Masným krámům. Tento příjemný doping jsme ocenili zejména po náročném výšlapu na tuchlovickou haldu, což je bývalý důl, který se v posledních letech úspěšně rekultivuje. Po krátkém občerstvení si nás převzaly lektorky, které měly připraven program v podobě poznávání suchozemských a vodních bezobratlých živočichů. Program se skládal ze dvou částí, nejprve nás lektorky seznámily s druhy bezobratlých živočichů a vysvětlily metody odchytu těchto drobných obyvatel haldy. V druhé části si žáci mohli vyzkoušet samotný odchyt a poznávání různorodých broučků, pavouků, kobylek, sarančat, žabiček nebo pulců. Děti se na malou chvíli proměnily v zapálené badatele a entomology a chlubily se svými rozmanitými úlovky.

Výlet to byl pro mnohé z nás nezapomenutelný a odnášíme si z něho spoustu čarokrásných vzpomínek.

Šimon Uxa, Alena Lhotová