Výuka hravě - Klub deskových her - září 2020

Po několika dlouhých měsících jsme dostali opět možnost zasednou do lavic a mohli jsme tak odstartovat začátek nového školního roku.

S nástupem do školy se zároveň znovuotevřely školní kluby, které svou činnost zahájily hned druhý zářijový týden. Žákovská sestava klubů se sice trochu proměnila, ale chuť objevovat, hrát si a rozvíjet logiku nás však neopustila.

Činnost našeho klubu jsme zahájili nejrůznějšími logickými úlohami, pomocí kterých jsme procvičili správnost úsudku a zároveň bystrost. Vzhledem k tomu, že klub navštěvují i nejmenší spolužáci, další část setkání jsme zaměřili primárně na ně – aby si procvičili jemnou motoriku, soustředění a trpělivost – dostali za úkol „vymotat“ se ze spletitosti nejrůznějších bludišť.

Při každém setkání jsme neopomněli ani deskové hry, jejichž pravidla už většinou známe. Děti se s nadšením vrhly do hraní her typu Activity, Dobble, Dostihy a sázky, Twister. Doufejme, že je toto nadšení bude provázet každým klubem.

Alena Lhotová