Organizace vzdělávání v době 12. - 31. 10. 2020

Střídavá výuka pro 2. stupeň

Na základě aktuálních krizových opatření vlády vzhledem ke Covid – 19 se pro žáky 2. stupně zavádí střídavá výuka podle tohoto harmonogramu:

12. – 16. 10. 2020

19. – 23. 10. 2020

6. a 7. třídy

Prezenční výuka – ve škole

Distanční výuka – z domova

8. a 9. třídy

Distanční výuka – z domova

Prezenční výuka

Prezenční výuka bude probíhat v budově školy podle rozvrhu.

Distanční výuka je pro žáky povinná. Omlouvání neúčasti žáků na distančním vzdělávání je upraveno ve školním řádu.

Žáci budou mít distanční výuku podle rozvrhu. Přednostně bude probíhat přes školní Google prostředí.  Žáci, kteří nemají přístup k internetu, budou se školou komunikovat alternativním dohodnutým způsobem. Kromě tělesné výchovy budou učitelé žákům k dispozici v průběhu celé vyučovací hodiny, a to tak, že proběhne úvodní komunikace se všemi žáky přes Meet, poté žáci budou samostatně pracovat s možností dotazů na učitele. Z hodiny získají zpětnou vazbu od učitele formou komentáře nebo opravené práce. Tělesná výchova bude realizována formou doporučení fyzických aktivit přes Google učebnu.

V případě, že žák nedisponuje žádným technickým vybavením, kterým se může připojit do učebny Google, požádá rodič školu o zapůjčení školního tabletu. S rodičem škola uzavře smlouvu o výpůjčce.

Školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování i žákům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Aby byly dodrženy hygienické podmínky pro vydávání obědů tímto způsobem, je nutné, aby si žák nebo rodič vyzvedával obědy v době, kterou mají žáci stanovenou v rozvrhu na oběd. Oběd bude vydán do jídlonosiče u zadního vchodu do jídelny ze dvora po zazvonění na kuchařky. Je možné, aby si oběd vyzvedl i sourozenec, který má prezenční výuku.

Kroužky a kluby nemohou být v tomto období realizovány. Kroužky cvičení z českého jazyka a z matematiky budou probíhat online.

Na základě opatření MŠMT se dny 26. října a 27. října 2020 pro žáky základních škol, středních škol, konzervatoří a základních uměleckých škol stanoví jako volné dny.