Výuka hravě - Klub deskových her - březen 2021

V uplynulých týdnech byla znovu obnovena činnost klubů na naší škole a klub deskových her rozhodně nebyl výjimkou. Na prvním setkání byla znát na všech účastnících jistá dávka nedůvěry a očekávání, jak se podaří klub realizovat v podmínkách distanční výuky, ale během prvních pár okamžiků veškerá nejistota opadla a žáci si průběh setkání užívali podobně jako při klasické výuce ve škole. Stejné nadšení a dobrá nálada nám všem vydržela i při ostatních setkáních.

Společně jsme luštili všemožné hlavolamy, osmisměrky nebo křížovky. Trpělivost jsme potrénovali při sudoku a hledání rozdílů na shodných obrázcích. Vyzkoušeli jsme si on-line šachy i karetní hry. Velké pozornosti se dostalo oblíbené orientální hře Mahjong, stejně jako klasickým, všem dobře známým Monopolům, ke kterým jsme se dokonce opakovaně vraceli. Oblíbenou se rovněž stala kreslící hra, ve které jsme navzájem rozpoznávali naše „umělecké“ výtvory.

Největším přínosem a odměnou společně strávených chvil jistě zůstává nefalšovaná radost z hraní a pohodová atmosféra setkání, ke které přispěli nejen samotní žáci, ale i jejich rodiče, sourozenci nebo prarodiče, kteří se čas od času ke společným setkáním připojili a hráli s námi nejrůznější hry.

Šimon Uxa