Informace k provozu školy od 3. 5. 2021

1. stupeň

Pokračuje v rotační výuce. Všichni žáci 1. stupně používají hlavní vchod do budovy.

Preventivní antigenní test se u žáků 1. stupně nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole v daném týdnu. Organizace preventivních testů bude stejná jako doposud. Nebude-li dítě, žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Družina funguje v dosavadním režimu.

1. stupeň

Zahajuje se rotační výuka žáků 2. stupně. V týdnu od 3. 5. 2021 se prezenčně budou vyučovat žáci 6. a 7. ročníků. Žáci 8. a 9. ročníků nastoupí na prezenční výuku v týdnu od 10. 5. 2021.

Žáci 2. stupně využívají zadní vchod do dvora.

Pro žáky 2. stupně platí, že jsou testováni dvakrát týdně. Důvodem je, že tito žáci se nyní vrací k prezenční výuce a dosud nebyli testováni.

Z důvodu zajištění homogenity tříd a skupin bude výuka žáků dané třídy probíhat v jejich kmenové učebně. Organizace výuky volitelných předmětů je také přizpůsobena stávajícím hygienickým opatřením. Jsou upraveny rozvrhy jednotlivých tříd a odchody žáků na obědy:

Odchody žáků na obědy - DokumentZDE (Velikost: 14 kB)

Upravené rozvrhy

6.C

7.C

8.C

9.C

Společné informace pro oba stupně

Nově jsou povoleny sportovní činnosti konané venku – v tomto případě je povolena výjimka z nošení ochrany dýchacích cest. Hodiny tělesné výchovy budou probíhat venku, nezapomeňte na sportovní oblečení a obuv. Homogenita tříd musí být zachována.

Nadále platí, že žáci jsou povinni v budově školy nosit respirátor nebo alespoň chirurgickou roušku, jejich přítomnost na prezenční výuce je podmíněna účastí na testování.

Jídelna funguje v dosavadním režimu.

Celé znění Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021 - PDF souborZDE (Velikost: 271.17 kB)