Podpora žáků při návratu do škol

Vloženo: 11.10.2021 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 247x
Škola byla úspěšná v Žádosti o poskytnutí dotace prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy z Programu 2021 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu prevence v rámci Tematického zadání Primární prevence. Projekt s názvem Podpora žáků při návratu do škol je zaměřen na problematiku návratu žáků do škol po období distanční výuky. Cílí na prevenci školní neúspěšnosti a pozitivní klima ve třídě.

V každé třídě od 2. až do 9. ročníku se bude realizovat program, který bude rozdělen na dvě etapy. První část proběhne na podzim 2021, kde vhodnými a šetrnými metodami bude rozkryta problematika návratu žáků do škol. Cílem této části programu bude to, aby si žáci uvědomili všechny možnosti, které se jim nabízí k úspěšnému zvládnutí běžného chodu školy, doplnění učiva a začlenění se do kolektivu. Metody programu budou voleny tak, aby lektor aktivně reagoval na specifické situace jednotlivců i celé třídy. Druhé setkání s lektorem by mělo proběhnout koncem roku 2021. Třída by pod odborným vedením měla bilancovat dosavadní vývoj - úspěchy, neúspěchy, přání. Na základě těchto skutečností by si žáci měli zhodnotit, jak se jim dařilo, kde mají rezervy, jaké problémy přetrvávají a co by se pro to dalo udělat. Lektor se bude snažit nastartovat v každém žákovi vnitřní motivaci ke studiu i školní docházce jako takové.

Celkové náklady projektu činí 120 000 Kč, podíl celkové požadované dotace k celkovým nákladům je 95%, tzn. 114 000 Kč.