Podzimní čas ve školní družině

Podzim máme v plném proudu, proto i ve školních družinách či na chodbách nám přibývají výrobky a práce s podzimními tématy.

Kaštany, které pravidelně každý rok sbíráme pro lesní zvířata, nám posloužily ke skládání obrázků na koberci, zejména pak stromů, které se učíme kreslit již od září.

Spadané šišky z jehličnanů a listy z různých druhů listnatých stromů jsme využili k vytvoření ježka.

Zúčastnili jsme se také výtvarné soutěže, pořádané hnutím Brontosaurus, s názvem "My a příroda". Bylo nám však líto, že jsme se s hezkým obrázkem museli rozloučit, tudíž jsme si opět společnými silami zhotovili ještě jeden ve větším formátu na výzdobu prostor ŠD.

V keramice zase tvoříme výrobky k dobročinným účelům, které pak v družině dozdobíme.

Jelikož čas běží, advent a Vánoce máme téměř za dveřmi, chystáme již pomůcky k výrobě různých andělíčků na soutěž ve zdobení vánočních stromků s názvem "Andělské Vánoce", kterou pořádá už několik let Knihovna Václava Štecha ve Slaném.

Příroda kolem nás nám není lhostejná, chceme žít v hezkém prostředí. Proto jsme se zapojili do osazování školního areálu trvalkami a cibulovinami. Těšíme se na jaro, až nám vyraší mezi trvalkami námi zasazené tulipány, narcisy a okrasné česneky.

Vychovatelky