Výrobky pro Farní charitu Slaný

Naše školní družina se ve spolupráci s kroužkem keramiky podílela na zhotovení výrobků pro dobročinné účely, které prostřednictvím Farní charity Slaný určitě přinesou potěšení, radost a zpříjemní prožití svátečních dnů.

Děti vytvořily misky a různé druhy ozdob, které poté v oddělení dozdobily vánočními dekoracemi podle svého vkusu. Vznikly tak svícny vyrobené z keramických misek nebo z papíru, vánoční stromečky z rozmanitého materiálu, ručně vyrobené voňavé svíčky ze včelího vosku, keramické ozdobičky na stromek a další rozmanitosti.

Ve školní družině si při vytváření výrobků vysvětlujeme, co je to charita nebo dobročinnost. Děti jsou tak vhodně seznamovány s tím, jak je důležité svým činem pomoci a udělat radost ostatním, kteří jsou vděčni za to, že na ně někdo myslí. V každodenní pedagogické praxi se i nám - pedagogům vrací milá zpětná vazba, když si všímáme, jak si děti dokážou v různých vypjatých situacích pomoci a být na sebe milí a vlídní.

Určitě všichni rádi i příště přiložíme ruku k dílu, jak se říká, a tím zpestříme život těm, kteří naši pomoc potřebují.

Přejeme všem hezký adventní čas a vánoční svátky v této nelehké době.

Děti a vychovatelky ze ŠD ZŠ Slaný Na Hájích