Sedmé ročníky se vydaly po stopách Karla Hynka Máchy

Vloženo: 9.5.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 113x
V měsíci květnu se žáci druhého stupně tradičně vydávají na literární exkurze, které jsou spojeny nejen s velikány literárních dějin, ale i významnými místy, které známe například ze Starých pověstí českých, anebo institucemi, jež se promítají do učiva o mediální výchově.

Sedmé ročníky se začátkem jara učí o světovém i českém romantismu. Není proto náhoda, že naše cesta vedla do města Litoměřice, které se stalo krátkým a zároveň tragickým působištěm Karla Hynka Máchy, představitele českého romantismus a autora básnické skladby Máj. Litoměřické infocentrum nám umožnilo navštívit Máchovu světničku, kde je umístěna stálá expozice, která návštěvníka provede životem a uměleckým dílem K. H. Máchy. Žáci zároveň měli jedinečnou možnost prohlédnout si autentický prostor, kde básník pobýval a 6. listopadu 1836 zemřel.

Poté jsme navštívili Dílnu ručního papíru, která sídlí ve starobylé věži hradebního opevnění. V dílně jsme si vyslechli krátkou historii o ruční výrobě papíru a mohli jsme si prohlédnout, jakou podobu měl původní papír a porovnat ho tak i s tím současným.

A protože nás celým dnem provázelo pěkné počasí, rozhodli jsme se zakončit naši exkurzi výšlapem na kopec Radobýl, který byl oblíbeným cílem procházek Karla Hynka Máchy.