Výuka hravě II - Klub anglického jazyka - červen 2022

Vloženo: 23.6.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 287x
Blíží se konec školního roku a s ním i konec činnosti klubu anglického jazyka.

Děti si v tomto klubu nejen procvičily slovní zásobu, kterou se naučily v běžných hodinách angličtiny, ale formou nejrůznějších her a soutěží si i znalosti rozšířily. Naučily se zde pracovat se slovníkem, zahrály si pexeso na téma divoká zvířata, při dominu si opakovaly názvy dopravních prostředků, v kvartetech procvičovaly znalost názvů zvířat. V dalším klubu všichni hovořili na téma „What´s the time?“a čas určovali pomocí papírových hodin. Oblíbená byla i pohybová hra s klobouky, kde si všichni osvojili slovní okruh části těla. Samozřejmě jsme všichni oslavili Halloween, oblékli si masky a rozšířili si slovní zásobu na toto téma pomocí různých křížovek, osmisměrek a doplňovaček. Při probírání tématu oblečení se uskutečnila velká módní přehlídka, kdy děti anglicky popisovaly, co má každý model na sobě.

Téma ovoce a zelenina jsme procvičovali pomocí hry, při které děti různým způsobem chodily a skákaly kolem stolu, na pokyn si braly obrázky, které pak pojmenovávaly. Nechyběla ani celá řada soutěživých her, při kterých nám dobře posloužily i takové pomůcky jako například plácačky na mouchy.

Při jedné schůzce jsme si vyzkoušeli práci se hrou Logico Piccollo, na další schůzce jsme se naučili písničku o místnostech v domě a při práci s interaktivní tabulí jsme pojmenovávali vybavení domu a bytu.

Vyvrcholením celoroční práce bylo seznámení se se školní knihovnou zjednodušené anglické literatury, která právě díky činnosti klubu a jeho finanční dotaci byla rozšířena o velkou část nových knih různé jazykové úrovně. A to nejen jednotlivých výtisků, ale i sad, které může číst celá skupina najednou. Všichni jsme si společně přečetli knihu The Gingerbread Man a poté jsme se ještě na pohádku podívali na internetu. Další schůzku si mohl každý vybrat, jakou knihu chtěl, a mohl si ji přečíst. Na tomto klubu jsme zahájili i zapůjčování knih na domácí četbu. Tato akce měla velký ohlas, a mnoho žáků 4. tříd se tak může pochlubit, že už si přečetli první knihu v angličtině.

Co říci na závěr? Děti byly při všech hrách velmi aktivní a snaživé. O tom, že je práce v klubu bavila svědčí i to, že účast na schůzkách byla téměř stoprocentní. Všem dětem za práci v klubu děkuji, přeji jim krásné prázdniny a mnoho úspěchů při prázdninové komunikaci v angličtině na cestách v zahraničí.

Mgr. N. Kalíková