A jsou z nás čtenáři

Vloženo: 14.8.2016 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 2768x
Ve čtvrtek 16.6. 2016 – magické datum – se vydaly děti z 1.C do kaple slánského muzea za panem králem, který je svým mečem pasoval na čtenáře.

Protože se všichni naučili během první třídy číst a pravidelně docházeli v druhém pololetí do knihovny si půjčovat společně knížky, pan král s paní královnou a skřítkem Knihovníčkem obdarovali každého čtenáře pěknou knížkou se záložkou a „knihovnickou plackou“ s motivem obrázku z dětské knížky, kterou si připnuli na oblečení. Před pasováním děti zazpívaly a zarecitovaly obecenstvu, které tvořili rodiče a prarodiče školáků. Pasování na čtenáře v kapli mělo své krásné nezapomenutelné kouzlo. Nejedné mamince, babičce nebo paní učitelce ukápla slzička dojetí.