POKOS

Vloženo: 24.4.2017 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 2978x
Ve středu 12. dubna 2017 navštívili naši školu členové 21. základny taktického letectva (212. taktická letka) Čáslav. Svou návštěvou nás poctil i samotný ředitel Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj plukovník gšt. Ing. Roman Tkačík.

Zástupci 21. zTL Čáslav si v rámci programu POKOS (příprava občanů k obraně státu) připravili pro žáky šestých až osmých ročníků dopoledne plné zajímavých a podnětných informací. Žáci měli možnost si např. vyzkoušet chemický oblek v bloku věnovanému chování v případě jaderných či chemických katastrof či seznámení s poskytováním první pomoci. Největší „atrakcí“ však byla sekce věnovaná fungování a životu na letecké základně, při níž (ale v podstatě v rámci všech sekcí) děti získávaly za správně zodpovězené dotazy odměnu v podobě malých dárků. (Nesmíme zapomenout ani na žáčky prvního stupně, kteří se zapojili do výtvarné soutěže s vojenskou tematikou. Vítězové byli během akce odměněni milými dárky.) V této části se žáci setkali také se skutečným pilotem (L-159 Alca) a mohli si vyzkoušet celkovou výstroj pilotů „stíhaček“. V neposlední řadě byla žákům umožněna manipulace s vojenskou výzbrojí – za všechny lze vyjmenovat známou zbraň, protitankové „erpégéčko“. Vše samozřejmě pod dozorem profesionálních vojáků a pouze s prázdnými zásobníky.

Akce byla skvělá, děkujeme!