20 000 pro základky - prezentace - hlasování

Vloženo: 22.5.2017 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 4348x
Hlasujte pro vybraný projekt!

Participovaný rozpočet města, který garantuje možnost zapojit se do rozvoje města a využít částku až 1 milion korun, je letos novinkou u nás ve Slaném. V menší míře byla participace využita i pro rozvoj základních škol v rámci projektu 20 000 pro základky.
            Jak již sám název napovídá, byla základním školám vyčleněna částka 20 000 Kč, která může být využita ke zvelebení naší školy. Podmínkou je, aby žáci vytvořili projekt, který se bude ucházet o přízeň v žákovském kolektivu. Rozhodnutí o realizaci probíhá formou v internetového hlasování (odkaz viz níže).

V pátek 19. 5. byly odprezentovány tři návrhy projektů žáků 1. ZŠ Slaný před žáky druhého stupně, vedením školy a představiteli města, konkrétně starostou města Mgr. Martinem Hrabánkem, manažerkou pro rozvoj města Ing. Martinou Prokešovou a referentkou pro vnější vztahy Ing. Lucií Krčkovou.

Prvním z projektů je nápad žákyň Lilian Armstrong, Kateřiny Klobucké, Thu Yen Nguyen a Šarloty Šamulákové ze 6. A na vybudování přístřešku v blízkosti školy, který by mohl být využit během odpolední přestávky v nepříznivém počasí.

Dále se nám sešly dva návrhy na vymalování učeben. Autorský kolektiv sedmých ročníků Klára Szentesiová, David Dvořák, Dominik Havlovec, Patrik Pochman a Vojtěch Veselý navrhuje výmalbu učeben jazyků do veselejší podoby s využitím prvků typických pro jednotlivé země (Spojené království, Spojené státy a Austrálie v případě anglického jazyka, Německo, Rakousko a Švýcarsko pak v učebně německého jazyka).

Ze žáků obou tříd letošních sedmých ročníků se pak rekrutuje i tým Adéla Posová, Vojtěch Vesecký a Tomáš Vorlíček, kteří navrhují vymalovat chodbu ve druhém patře a opatřit ji motivy, které by zpříjemnily trávení velké přestávky a lépe motivovaly k další školní práci.

Jsem rád, že tento projekt vzbudil u žáků poměrně velký ohlas, mrzí mě jen pasivita letošních osmých ročníků. Pro všechny nápady pak můžete hlasovat pomocí odkazu, který je umístěn pod článkem.

Mgr. David Koryta

koordinátor projektu na 1. ZŠ Slaný

Jednotlivé prezentace si můžete prohlédnout zde:

Chodba plná zábavy

Obrázková učebna