Pasování prvňáčků na čtenáře

Vloženo: 19.6.2018 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 1720x
Ve druhém pololetí tohoto školního roku se všechny první třídy zúčastnily projektu „Knížka pro prvňáčka – už jsem čtenář“, kdy každý měsíc děti chodily do dětského oddělení Knihovny Václava Štecha ve Slaném na společnou výpůjčku knih. Tento projekt byl 14. června 2018 slavnostně zakončen v kapli slánského muzea pasováním všech prvňáčků na čtenáře.

Zde postupně žáci všech prvních tříd předvedli před svými rodiči, dalšími příbuznými a známými krátký program, ve kterém všem přítomným ukázali, co se za celý školní rok naučili. A nebylo toho málo – zarecitovali básničky, zazpívali písničky, zatancovali tanečky či zahráli pohádku. Po kulturním programu proběhl samotný akt pasování prvňáčků na čtenáře, který uskutečnil uvolněný člen rady města Ing. Pavel Bartoníček v roli krále, vedoucí dětského oddělení knihovny paní Kateřina Nedvědová v roli královny a malý kouzelný skřítek. Všechny děti obdržely na památku knížku a odznak čtenáře, aby měly i nadále chuť ke čtení a radost z něho.

Mgr. Zuzana Nepilová