Prevence od A do Z

Vloženo: 6.9.2018 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 1716x
Program 2018 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu, volného času a primární prevence.

Prevence od A do Z

Škola zažádala v rámci tohoto programu o dotaci a podařilo se získat 50 000Kč na preventivní programy pro žáky. Spoluúčast školy byla 16 000 Kč.

Projekt „Prevence od A do Z“ vychází z cílů Minimálního preventivního programu školy, který se opírá o obecné zásady minimalizace dopadů negativních společenských jevů na zdravotní, citový a morální vývoj žáků, současně reaguje na aktuální situaci ve škole i společnosti.

V rámci tohoto projektu se ve školním roce 2017-18 podařilo realizovat sérii preventivních programů od 4. až do 9. tříd:

4. ročník – Tabák, 5. ročník - Šikana a kyberšikana, 6. ročník – Netolismus, 7. ročník – Marihuana, 8. ročník - Vztahy, partnerství a sexualita (intimita), 9. ročník - Duhová prevence - prevence homofobie a homofobní šikany

Preventivní programy zajistila externí firma Jules a Jim, která jednotlivé aktivity připravila škole na míru. Lektoři komunikovali s dětmi nenásilnou formou a směrovali je tak ke správným rozhodnutím v různých životních situacích, kdy se dítě dostane do styku patologickými jevy.

V přípravném týdnu (srpen 2018) se učitelský sbor proškolil na téma Jak vést třídnické hodiny. Učitelé získali další dovednosti, jak pracovat se třídou i jednotlivci a celkově dobře zvládali metody pro udržení pěkných vztahů ve třídě.

Projekt „Prevence od A do Z“ doplnil preventivní aktivity, které škola standardně realizuje v rámci svého ročního preventivního programu. Tím, že došlo k tomuto posílení finančních prostředků, byly programy intenzivnější a pro žáky zajímavější.