Děti baví děti

Vloženo: 1.4.2019 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 1046x
Dne 25. 3. jsme připravili celodružinovou akci „Děti baví děti“ na téma „Letem světem“.

Hlavním cílem projektu bylo seznámit děti se způsobem života a odlišností různých společenských kultur, rozvíjet komunikativní dovednosti, představivost a tvořivost a získat citový prožitek a utvrzení se v pocitu sounáležitosti se světem, přírodou a lidmi.
Každé oddělení si připravilo náměty z jednoho kontinentu.

Vyhledané informace a zajímavosti děti představily různou formou. Měly připravené mapy, různé pomůcky, písničky, básničky, tanečky, také křížovku a informační letáky o jednotlivých zemích.

Děti z druhého oddělení si zvolily téma Amerika a nachystaly si program o objevení kontinentu a seznamovaly s životem indiánů.

První oddělení školní družiny se proměnilo na africký kontinent. Při společném setkání se zúčastněné děti snažily tento světadíl představit ostatním spolužákům. Na programu byla píseň v jednom z afrických jazyků, tanec, obrázky afrických divokých zvířat, které samy děti namalovaly a informace o afrických kmenech a jejich kultuře. Odpoledne na africkém kontinentě se nám velice líbilo. A rádi jsme získali informace i o jiných kulturách.

Vychovatelka   Bc. Jiřina Hampejsová, DiS.

Třetí oddělení mělo připraveno několik zajímavostí o Antarktidě. Ač je to světadíl, kde nežije žádná civilizace, je zajímavé dozvědět se něco i o takovém nám velmi vzdáleném světadíle.

A že tam nikdo z lidí nežije, není divu. V takových mrazivých teplotách  - by těžko mohl žít někdo stále. Na průzkum jižního pólu vyráží jen vědci. Zřejmě nejznámějším zvířetem, které zde žije, je tučňák, kterého jsme se snažili pohybově i oblečením všem dětem představit.                                                                                                                             Vychovatelka Iveta Hortová

Asie, tak znělo téma, které si zvolilo 4. oddělení školní družiny. Po společné domluvě s dětmi jsme se rozhodli ztvárnit státy – Čína, Japonsko, Indie a Egypt, který do Asie patří sice jen z části, ale dětem se velmi líbil.

Děti přinesly mnoho věcí, které se nám k vystoupení hodilo. Nosily čínské hůlky, šátky, plyšáky, převleky, vše co bylo potřeba. Týden před vystoupením jsme si všichni vyrobili pouzdra na čínské hůlky technikou origami, která je typická pro Japonsko. Dále děti vymyslely, že pyramidu a vše z Egypta poskládají z lega, které jsme právě dostali nové, a tudíž kostiček bylo dostatek.

Nakonec jsme vymysleli, jak bude naše vystoupení vypadat. Kdo a co bude v jakém státě představovat a jak vystoupení začneme i zakončíme. Dětem se vystoupení velmi povedlo a den „ Děti baví děti“ se jim líbil.

Vychovatelka Barbora Hamouzová

Všem se nám určitě podařilo alespoň ve stručnosti přiblížit ostatním různé části naší Země a budeme se těšit na další společná setkání.                                                                                                                                  Vychovatelka Bc. Zdeňka Ulrichová