Návštěva z Kanady ve 4.C

Vloženo: 26.6.2019 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 1145x
Poslední pondělí v tomto školním roce měli žáci ve 4.C návštěvu. Pobesedovat s nimi přijela paní Lenka Storzer , která pochází z Čech, ale již mnoho let žije v Kanadě ve městě Victorii.

Vyprávěla jim o životě v této zemi. Seznámila děti s geografickými údaji, s informacemi o přírodě , horách, kulturním životě i historických památkách, oceánských lodích…. Také pohovořila o své práci honorárního konzula pro ČR. Je to čestná funkce v diplomacii. Zastupuje stát v místě svého působení - město Victoria (Britská Kolumbie). Pokud mají turisté nějaký problém, například s pasy, s ubytováním atd., paní Lenka jim v těchto věcech pomáhá. V tomto městě též založila malou „školičku“, ve které se jednou týdně schází děti, které mají v rodině někoho původem z České republiky. Snaží se naučit český jazyk prostřednictvím písniček, říkadel a českých knížek, seznamují se i s českými tradicemi. Jedna maminka ušila dětem velkou panenku jménem Viktorka, je to hrdinka z české knihy pro děti.
Na besedě byla i sestra paní Lenky, paní Marie Koldová, která nějakou dobu v Kanadě také žila. I ona dětem vyprávěla o svých zážitcích, které prožila jako jazzová a swingová zpěvačka v této zemi a v některých evropských zemích.
I děti si pro návštěvu připravily hudební zpestření, zazpívaly píseň My pluli dál a dál i písničku v angličtině.
Vyprávění obou sester děti velice obohatilo. Děkujeme také za dárek, kalendář s fotografiemi z nádherných míst města Victoria.

Paní Lence se povídání s dětmi i naše škola moc líbila.
Besedu paní učitelce pomohl zorganizovat žák David Michal, protože jsou to jeho pratety.

Mgr. K. Zímová