V každém podniku na žáky čekala prohlídka prostor, provozu i poutavý výklad. V TOI TOI se žáci dozvěděli, jak funguje zázemí pro hygienu na kulturních i sportovních akcích a jak firma přistupuje k ekologii. Ve Sběrném dvoře se diskutovalo o třídění a dalším využití odpadu, žáci se blíže seznámili s odpadovým hospodářstvím města. Ve společnosti Ekoprag jsme viděli praktické ukázky technologií i logistiky v každodenním chodu.
Celý den přinesl mnoho nových informací a zkušeností. Deváťáci tak získali lepší představu o rozmanitých pracovních oborech přímo v našem královském městě. Velké poděkování patří všem firmám a jejich zástupcům za vstřícnost, ochotu i čas, který žákům věnovali, když je provedli svými areály a umožnili jim nahlédnout do provozu i zákulisí jednotlivých profesí v praxi.
Květa Dytrychová



