Zahájení školního roku 2020 - 2021 - informace pro rodiče

Vloženo: 20.8.2020 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 2219x
Vážení rodiče, i v novém školním roce budeme muset organizaci školy přizpůsobit probíhající pandemii covid – 19. Škola musí přijmout některá preventivní a protiepidemická opatření:

Ranní vstup do budovy je v tomto období upraven tak, že hlavním vchodem vstupují žáci 1. stupně a vchodem ze dvora u schodiště do jídelny vstupují žáci 2. stupně.

V rámci možností školy bude minimalizován přesun žáků mezi učebnami a kontakt mezi žáky 1. a 2. stupně. Žáci se budou převážně pohybovat ve svých třídách a přesouvat se budou jen minimálně, zejména v případě, kdy je v rámci výuky nutné dělení – jazyky, tělesná výchova…

Žádáme vás, abyste zvážili vaše návštěvy v budově školy a realizovali je pouze tehdy, máte-li k tomu nějaký závažný důvod. Upřednostněte emailovou nebo telefonickou komunikaci. Sdělte třídnímu učiteli aktuální email a telefon, došlo-li k nějaké změně.

V budově školy dodržujte hygienická pravidla (roušky, dezinfekce rukou…), která vyplývají z dané epidemiologické situace. Zajistěte vašim dětem dostatečný počet roušek.

Vedení školy průběžně sleduje republikový, resp. lokální vývoj situace v rámci systému semafor a podle něj přijímá aktuální opatření.

Školní stravování se bude poskytovat tak, abychom zajistili co nejmenší kontakt různých skupin. Jelikož prostory školní jídelny jsou omezené a v čekacím prostoru před jídelnou jsou umístěny šatny, museli jsme přistoupit k řízenému stravování po jednotlivých třídách. V důsledku toho někdy dojde k tomu, že žák se nemůže stravovat ihned po skončení výuky a musí jít na oběd řízeně v daný čas, aby se minimalizoval jeho kontakt s dalšími skupinami. Nebude umožněn samoobslužný výdej a výběr ze dvou jídel.

Při akcích mimo školu (škola v přírodě, projektový den mimo školu – šablonyII…) je nutné, aby žák měl dvě jednorázové roušky na den.

Zde máte stručný přehled začátku a konce výuky jednotlivých tříd, včetně časů, které jsou určeny na školní stravování, abyste mohli vašim dětem lépe plánovat další mimoškolní aktivity:

TabulkaStručný přehled výuky (Velikost: 15 kB)

V prvních týdnech budeme spíše ověřovat dosažené znalosti a věnovat pozornost adaptaci žáků do školy. Už jen to, že děti budou zpět ve škole, je pozitivní informace, která nám všem pomůže se vyrovnat s nastavenými omezeními.

Věříme, že epidemiologická situace se bude vyvíjet příznivě a škola se brzy vrátí do původního režimu.

Předem děkujeme za vaši pomoc při adaptaci dětí zpět do školního procesu.