Co se děje ve škole

Zobrazeno: 37x
V předmětu Náš svět jsme probírali velice hezké a zábavné téma Domácí mazlíčci.

Vloženo: 14.4.2021 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 95x
Ve čtvrtek 8.4. čekalo na žáky 4.B překvapení při on-line výuce hudební výchovy.

Zobrazeno: 40x
Děti ze 3. A navštěvovaly čtenářský klub v 1. pololetí moc rády. Těšily se na pokračování, které jsme si nakonec užili i online.

Zobrazeno: 26x
Naši prvňáčci výtvarně nezahálí ani během distanční výuky. V měsíci březnu začalo jaro a výtvarný námět byl tedy hned na světě.

Zobrazeno: 43x
Žákům 7. tříd byl uložen netradiční úkol - ztvárnění zdravého životního stylu v podání kresleného komiksu.

Zobrazeno: 37x
Během distanční výuky si žáci 2.A zpříjemňují hodiny hudební výchovy různými soutěžemi a zábavnými činnostmi.

Zobrazeno: 41x
Na konci března jsme v hodině hudební výchovy propojili hudební a výtvarné umění. Nejeden hudební skladatel se inspiroval při své tvorbě slavným obrazem, nebo přírodní scenérií. A naopak kolika malířům k inspiraci dopomohla hudba. Tímto počinem jsme si uvědomili, jak vše se vším souvisí, a jak může být umění propojené. Předlohou nám byla píseň „Chválím Tě Země má“ označovaná jako „Píseň Země“ od autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Učili jsme se inspirovat hudbou, vnímat obsah sdělení a propojovat text písně s vlastními myšlenkami. Potom už jen stačilo vzít barvy a při poslechu se nechat vést vlastní myšlenkou.

Zobrazeno: 49x
Při distanční výuce v březnu jsme se při hodině výtvarné výchovy s žáky ze třídy 6.A vydali na virtuální výlet na nedalekou horu Říp.