Co se děje ve škole

Zobrazeno: 55x
Se začátkem školního roku jsme se s dětmi bavili o tom, jaká pravidla by si přály, aby u nás ve třídě platila. Děti ve skupinkách vymyslely spousty pravidel.

Zobrazeno: 26x
Tak už je tu podzim se vším všudy. Padají kaštany, my je sbíráme. Nasbírali jsme jich při vycházce 30 kg. Padají krásné barevné listy a my z nich udělali pěkné obrázky stromů.

Zobrazeno: 35x
Reflexní prvky v dopravě je tradiční preventivní program pro nejmenší školáky. Pan Ing. Aleš Rozenský ve středu 13. října 2021v malé tělocvičně připravil interaktivní přednášku s ukázkami materiálů a s promítáním krátkých filmů na téma, jak důležité je vidět a být viděn v dopravě.

Vloženo: 19.10.2021 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 22x
Pro Podzimní zahradní slavnost si naše třída vybrala prezentaci Oldřichova dubu v Peruci.

Zobrazeno: 78x
V pondělí 4.10.21 se třída 5. B zúčastnila preventivního programu „Podpora žáků při návratu do škol“, kterým prováděla paní Aneta Zápotocká z neziskové organizace Magdaléna, o.p.s., Centrum primární prevence, Mníšek p. Brdy.

Vloženo: 11.10.2021 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 38x
Škola byla úspěšná v Žádosti o poskytnutí dotace prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy z Programu 2021 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu prevence v rámci Tematického zadání Primární prevence. Projekt s názvem Podpora žáků při návratu do škol je zaměřen na problematiku návratu žáků do škol po období distanční výuky. Cílí na prevenci školní neúspěšnosti a pozitivní klima ve třídě.

Zobrazeno: 40x
Dne 8. října měli žáci devátých ročníků možnost navštívit pojízdnou učebnu techniky, projekt Tour de Future, který putuje po České republice a seznamuje žáky s technikou a technologickým pokrokem.

Zobrazeno: 111x
Žáci 3. A spojili výuku slohové výchovy se seznámením s nejmladšími žáčky z 1. třídy. Pracovali podle motta Tvořivé školy „Hlava, ruce, srdce“. Každý si vybral svého prvňáčka a tomu napsal dopis. Hlava vymyslela obsah, ruce ho vytvořily a se srdcem byl předán.

Zobrazeno: 86x
Koncem měsíce září 2021 se naše první a druhé třídy vypravily do vesnice Křivoklát. Je zde sice zajímavý hrad, ale ten nebyl cílem naší cesty.

Zobrazeno: 38x
Žáci třídy 3.C se v hodinách prvouky učili o historii našeho města a okolí. Navštívili proto muzeum a Velvarskou bránu.