Aktuality družina

Vloženo: 15.11.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 41x
V pozdních odpoledních hodinách vás může zarazit podivné ticho, které se line z I. oddělení školní družiny. Mnohé by napadlo, že žáčci už jsou všichni pryč nebo snad usnuli spánkem malých nezbedů. Ale ne. V I. oddělení začíná teprve ten pravý souboj plný soustředění a jemné motoriky.

Vloženo: 14.11.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 42x
S dětmi ve II. oddělení ŠD jsme společně zahájili podzim povídáním o podzimní rovnodennosti a začali tematicky zdobit naši družinu.

Vloženo: 11.11.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 69x
S dětmi ze IV. oddělení ŠD jsme jako vždy pojali podzim velmi kreativně.

Vloženo: 4.11.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 74x
Vlaštovky a další tažní ptáci se stěhují do teplých krajin, my zůstáváme zde v naší krásné zemi a těšíme se z každého ročního období, jenž nám nabízí spoustu nápadů na různá tvoření. Sbíráme přírodní materiály, které využíváme ke skládání mandal, obrázků na koberci, k podzimním dekoracím apod.

Vloženo: 28.6.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 620x

Vloženo: 31.5.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 106x
V I. oddělení ŠD se konala pohádková párty. Děti dorazily v krásných maskách a užily si zábavné odpoledne plné soutěží a her. Soutěžilo se také o nejkrásnější pohádkovou masku a vítězů bylo hned několik

Vloženo: 22.5.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 542x

Vloženo: 6.5.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 116x
Pokud je příznivé počasí, je program ŠD přizpůsoben tak, aby děti trávily co nejvíce času venku – na školní zahradě, v prostorách přírodní herny před školou, biotopu, či hřišti.

Vloženo: 1.2.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 170x
Také během měsíce ledna jsme ve školní družině nelenili a využívali jsme volný čas v rámci zájmových činností nejen v budově školy, ale hlavně v přírodě na čerstvém vzduchu. Hned jak napadne sníh, stávají se z nás „malíři“ a vytváříme obrázky na sněhové ploše školního hřiště a ve vyznačených cestičkách hrajeme hry.

Zobrazeno: 221x
Prosinec nám nadělil první sněhovou nadílku, ze které jsme měli velikou radost a těšili jsme se, až namalujeme (vyšlápneme svými stopami) první obrázek sněhuláka na bílé ploše školního hřiště. Vzhledem k tomu, že nám sníh vydržel déle, stavěli jsme sněhuláky, hráli si ve sněhu a také jsme prvně využili pro jízdu z kopce kluzáky.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.