Škola v přírodě 2020

Škola v přírodě 2020 se pro 5. ročníky uskutečnila ve dnech 20. – 25. 9. 2020 v Radvanicích nedaleko od Trutnova v Jestřebích horách. Termín byl přeložen z června.

Důvodem tohoto neobvyklého termínu byl tou dobou vyhlášený nouzový stav (hrozba onemocnění koronavirem COVID -19)  v celé České republice.

Ubytovaní jsme byli v Penzionu Radvanice. Zde bylo pro nás zajištěno skvělé zázemí. Pokoje pro 2 – 6 žáků, jídelna, společenská místnost a velká tělocvična pro případ špatného počasí. Hojně jsme především využívali nedaleké velké venkovní hřiště.

Počasí nám velice přálo. Bylo slunečné, teplé a až na den odjezdu domů beze srážek.

Hned druhý den po příjezdu jsme uskutečnili túru po Jestřebích horách. Žáky především zaujala příhraniční opevnění z druhé světové války. Pomyslným cílem pro nás však byla rozhledna Žaltman, ze které jsme tento celý nádherný kraj shlédli. Žáci tak ušli úctyhodných 12 km.

Druhý den jsme opět za nádherného bezoblačného počasí vyrazili vlakem do Andršpachu. Tyto proslulé pískovcové skály všechny doslova uchvátily.

Po celou dobu školy v přírodě probíhaly žákovské turnaje a soutěže (vybíjená, fotbal, přetahovaná s lanem, přeskoky přes švihadla, skákání v pytli, vědomostní soutěže...). Nejeden žák si tak odvezl domů nějaké ocenění či diplom.

Poslední den našeho pobytu byl zakončen karnevalem a diskotékou, na které se všichni moc těšili.

Věřím, že na ní budou dlouho vzpomínat.

Mgr. Josef Protiva