Moje procházka

Milé děti, v této době, kdy nemáte ve škole běžný tělocvik, jak ho znáte, a nemůžete se věnovat všem sportovním aktivitám v plném rozsahu, využíváte mnohem více procházek do přírody k různým aktivitám. Už sama procházka na čerstvém vzduchu je úžasná aktivita, která protáhne tělo a vyčistí hlavu. Někteří z vás si pro pobyt venku vybírají oblíbenou trasu nebo oblíbené místo, někteří jsou průzkumníci a hledají další a další zajímavé trasy. Pro všechny z vás je připravena tato výzva:

Popiš nějakou trasu v přírodě v tvém okolí, která je zajímavá na procházku (cca 1 – 2 hodiny), a zakresli ji na čtvrtku. Technika zpracování a velikost čtvrtky jsou libovolné. Na čtvrtku můžeš kreslit, lepit obrázky a fotografie, prostě, co tě napadne. Trasu popiš tak, aby tam bylo vše, co je zajímavé v průběhu roku. Nezapomeň, že i stromy a květiny jsou zajímavé. Pro sportovce může být zajímavé místo, kde je možné si zacvičit nebo posilovat. Na trase mohou být k vidění různé druhy zvířat a ptactva, historické památky, někde rostou houby, někde se dá vykoupat, bruslit nebo jezdit na sáňkách. Trasu je možné popsat ve všech čtyřech ročních obdobích a nákres zorientovat podle světových stran. Vše pečlivě popiš. Starší žáci mohou svůj vycházkový okruh začlenit přímo do jednoduché mapy slánského regionu – stačí jako malá, stručná, doplňková mapka na okraji obrázku.

Název tvé práce si urči sám, např. Hýbu se a poznávám, Příroda je má tělocvična apod.

Na zadní stranu obrázku napiš své jméno, třídu a třídního učitele.

Projekt odevzdej v průběhu příštího týdne od pondělí do pátku do 15:30 hodin. Sběrná krabice bude umístěna před skleněnými hlavními dveřmi do školy. Projekt můžeš poslat i poštou.

Tento projekt je dobrovolný. Projekty, které budou pěkně zpracované, ti pomohou vylepšit známku z předmětu, do kterého bude mít tvá práce přesah – Náš svět, Zeměpis, Přírodopis…

Neváhej a zapoj se do projektu! Všechny práce budou vystavené na webových stránkách školy. Díky tobě se tak ostatní spolužáci seznámí s různými zajímavostmi ve slánském regionu a ty také určitě objevíš něco nového.

Těšíme se na tvůj projekt!