Výuka hravě - Klub anglického jazyka - březen 2021

Poslední březnový den ukončil svoji činnost Klub anglického jazyka. Jeho práce byla v letošním roce omezena mnoha hygienicko-epidemiologickými opatřeními. Několikrát jsme se sešli osobně. Potom se školy uzavřely, a tak byla činnost klubu úplně přerušena. Od února 2021 jsme se scházeli alespoň online.

Pravda, komunikace a realizace některých her byla v tomto „prostoru“ omezena. Ale na druhou stranu toto prostředí umožnilo poznat i něco nového. A toho jsme náležitě využili.

V šesti schůzkách, které se takto uskutečnily, jsme nejprve hovořili na téma čas a časové údaje. Potom jsme se vydali na jednotlivé světadíly, naučili se anglicky jejich názvy a také názvy mnoha států. Oblíbili jsme si písničku Sedm světadílů i pohybovou hru, kterou jsme hráli před obrazovkami. V následujících setkáních jsme popisovali vybavení našeho pokoje, hovořili o domě nebo bytě a také si řekli, co každý může vidět v našem městě či vesnici.  Řada z nás si rozšířila a upevnila svoji slovní zásobu i díky velkému množství různých interaktivních pracovních listů, her a pexes. Z nich jsme si v závěru každé schůzky mohli něco podle vlastního zájmu vybrat a vyzkoušet.

Poslední schůzka probíhala v duchu Velikonoc. Dozvěděli jsme se, jaké tradice dodržují děti při těchto svátcích ve Velké Británii, v USA, Kanadě a Austrálii. Připomněli jsme si i tradiční zvyky u nás. Podle anglického filmového návodu jsme si vyrobili velikonočního zajíčka schovaného ve vajíčku a popřáli si veselé Velikonoce.

Jak se ukázalo, i v těchto podmínkách se dá výborně komunikovat v angličtině. Že byly naše schůzky zajímavé, o tom svědčí i to, že k obrazovkám často přišli i naši sourozenci a aktivně se zapojili do činnosti klubu.

Mgr. Naděžda Kalíková