Příprava na přijímací zkoušky 9.C

Jak se během distanční výuky připravujeme na přijímací řízení? Je možné odpovědět mnoha cestami. Obecně se všechny ale shodují v jednom: musíme se připravovat sami, nikdo se to za nás naučit nemůže. Příprava je na nás, a když ji někdo podcení, tak to bude mít opravdu těžké. Jsou mezi námi tací, kteří jsou již alespoň na jednu školu přijati a přijímačky dělat nebudou vůbec. My, kteří je ale děláme, to rozhodně nemáme jednoduché. Stále doufáme, že bychom šli do školy před přijímačkami alespoň chvíli, většina z nás si totiž nepamatuje nic moc z rýsování.

Jedenkrát týdně máme hodinové lekce z matematiky a českého jazyka, na které jsme se mohli na začátku školního roku přihlásit. Většinou probíráme testy od CERMATu. Nad problémy a chytáky se pozastavujeme, vysvětlujeme si je. Ukazujeme si také různé cesty, jak je počítat tak, abychom nad nimi nestrávili celý časový limit.

Přesto se musíme připravovat každý sám. Výhodou je, že na internetu je k sehnání mnoho různých testů a cvičení. S přípravou nám také vypomáhají například rodina či přátelé. Máme také možnost se ptát učitelů, kteří nám problém vysvětlí. V mém případě to je tak, že si dělám testy, a když narazím na příklad, který nechápu, založím si ho, párkrát do měsíce se vídám s panem profesorem na matematiku, který mi ho pak vysvětlí.

Přestože nás blížící se řízení všechny trochu děsí, už se těšíme, až to budeme mít za sebou. Těšíme se, až budeme moct do školy a uvidíme se nejen na monitoru, ale i v realitě. Těšíme se i na naše hrdiny, učitele, kteří musí každý den zvládat opravit spoustu úkolů a ještě s námi mít online hodinu. Za to jim moc děkujeme.

Pohled žákyně z jedné strany. A z té druhé strany – můj obdiv a uznání patří všem, kteří v této době neztrácejí motivaci a jsou schopni se připravovat i přesto, že mají ztížené podmínky. Je pravda, že na internetu lze najít plno návodů, ale mnozí by jistě radši uvítali možnost každodenních konzultací.

Přeji tedy všem, aby přijímací řízení zvládli na jedničku a byli přijati na školy dle svého přání

P. Zemková a K. Fliegerová