Volba povolání

Podzim je každoročně pro žáky 9. tříd časem rozhodování. Žáci se zamýšlí, jakým směrem se bude ubírat jejich životní cesta. Nejbližšími rádci jsou jejich rodiče, ale i škola se jim snaží pomoci při výběru povolání.

V úterý 12. října jsme s našimi deváťáky navštívili Veletrh vzdělávání, jenž se konal v Domě kultury v Kladně. Více než padesát škol z blízkého okolí se snažilo poskytnout žákům základní představy o možnostech, které se jim při rozhodování naskýtají. Žáci se zde aktivně zapojili do průzkumu nabídky konkrétních vystavovatelů. Měli možnost získat potřebné informace, které nejen jim samotným, ale i jejich rodičům mohou rozhodování usnadnit.

Hned druhý den se konala schůzka vystupujících žáků a jejich rodičů ve škole. V úvodu sdělila výchovná poradkyně informace o průběhu přijímacího řízení a potom zástupci jedenácti středních škol a odborných učilišť přiblížili přítomným možnosti studia na konkrétních školách.

Škola má ještě v plánu besedu s pracovnicí úřadu práce, která žákům nastíní, jak si jednotlivá povolání vedou na trhu práce a o která povolání je v našem regionu zájem.

Střední školy právě v tomto období pořádají dny otevřených dveří, aby si žáci mohli prohlédnout prostředí, ve kterém stráví další školní roky.

Šťastné rozhodnutí, milí deváťáci!