Spolupráce se školou v ukrajinském městě Sumy

Vloženo: 3.3.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 174x
Na podzim se naší škole podařilo navázat spolupráci se školou v ukrajinském městě Sumy. Se zástupci města a škol jsme se domlouvali, že žáci spolu naváží komunikaci v různých jazycích, protože stejně jako v naší škole, tak i v té ukrajinské, se žáci učí dalším jazykům - anglicky, německy …..

V budoucnu jsme plánovali spolupráci na širší kulturní a sportovní úrovni, protože město Sumy se pyšní velkou podporou sportovních i kulturních aktivit mladých lidí.

Začali jsme tím, že naši žáci poslali do ukrajinské školy velký balík přáníček a vzkazů v různých jazycích, které se ve škole učíme. Převládala přáníčka k Vánocům, ale děti byly kreativní a do balíku vložily i jiné dopisy nebo vzkazy.

Ještě před tím, než ukrajinské děti měly úplně jiné starosti, se jim podařilo poslat do naší školy balík, který dorazil tento týden. Balík byl plný krásných upomínkových předmětů a výrobků, které symbolizují Ukrajinu a její kulturu. Jedním z dárků byla i ručně vyrobená ukrajinská mapa….

Přejeme našim dětským kamarádům, aby válka v jejich zemi brzy skončila a oni se mohli vrátit ke svému běžnému dennímu životu.