Školní výlet do Centra řemesel a bylinných zahrad Botanicus

Na školní výlet se děti vždy velmi těší. 28.4. se na něj společně vydaly hned tři třídy – 4.A, 4.C a 5.A, to je přes šedesát žáků.

Děti tedy řešily nejen co si vzít s sebou, ale také to, kolik pojede autobusů. Jaké bylo překvapení, když před školou spatřily autobus sice jeden, ale zato dvoupatrový. Třídy ovládlo nadšení. Počasí bylo skvělé, malé výletní dobrodružství tedy mohlo začít.

Cílem cesty bylo Centrum řemesel a bylinných zahrad společnosti Botanicus. V uměle vybudované vesničce, jejíž domky připomínají středověká obydlí, si děti mohly vyzkoušet výrobu mýdla, svíčky, papíru, pletení provazů, drátování a další spousty dovedností, kterými si kdysi naši předkové vyráběli věci denní potřeby.

Děti brzy zjistily, že jádrem každého řemesla je zručnost, vynalézavost a tvořivost. Vyrobit svíčku, hrneček či loutku není snadné, vše vyžaduje soustředění a trpělivost.  Odměnou pro každého pak bylo, když si vlastnoruční výrobek mohl pyšně odnést domů.

Jana Zichová