Projektový den „Poznáváme naše sousedy“

Vloženo: 23.6.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 194x
Dalším projektem, kterého se třída 5.B zúčastnila byl projekt s názvem „Poznáváme naše sousedy“.

Na tento projekt se žáci postupně připravovali v rámci hodin předmětu Náš svět – vlastivědné učivo, a to v kapitole Evropa – sousední státy ČR. Cílem projektu bylo seznámit žáky se životem obyvatel sousedních států, přiblížit jim jejich historii, kulturu a lidové tradice a podnítit zájem o cizí jazyky a cestování. Žáci byli rozděleni do čtyř skupin, kdy každá skupina se zabývala jedním státem, sousedícím s naší republikou. Členové jednotlivých skupin  si mezi sebou rozdělili úkoly, podle kterých vyhledávali informace v učebnici Vl, na internetu nebo v encyklopediích. Veškeré získané informace pak skupina zpracovala v rámci projektu a doplnila je obrázky a fotografiemi. Mnozí žáci také využili vlastních zkušeností a vzpomínek z návštěvy těchto zemí. Na závěr projektového dne jednotlivé skupiny představily své prezentace států ostatním skupinám a vyučujícímu. Společně jsme si pak jednotlivé práce vyhodnotili. Jednotlivým skupinám se projekty vydařily, následně pak byly všechny vystaveny na obvyklém místě, kde naše třída projekty vystavuje.

Mgr. Zuzana Nepilová