Letní zahradní slavnost 2022

Vloženo: 30.6.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 532x
Tak letos opět a tradičně. Po dvou letech „půstu“, kdy se díky epidemiologické situaci nemohla uskutečnit letní zahradní slavnost, jsme si ji všichni užili. Počasí přálo, žáci se připravovali a rodiče se těšili. Tématem slavnosti byly MANDALY.

Sešli jsme se ve velkém počtu. Po úvodním přivítání paní ředitelky začaly jednotlivé třídy stavět své mandaly.  Měly připravené různé polotovary – přírodniny, kamínky, barevné papíry i trička. Během půl hodiny byly výtvory hotovy. Rodiče i ostatní návštěvníci ohodnotili díla barevnými žetony. Ty spočítala komise a mohlo se vyhlašovat. Bylo to obtížné. Všechna díla byla skvělá, třídy volily zajímavé náměty i techniku - například živá barevná mandala ze žáků třídy 1. C nebo plovoucí mandala na jezírku zahrady. Každá mandala byla originál. Podle počtu žetonů zvítězila třída 1. B se svým stromem z levandule. Na druhém místě se se shodným počtem žetonů umístily třídy 2. B, 1. C a 4. B. Po vyhlášení vítězů začali zástupci tříd sestavovat a lepit společnou mandalu z barevných žetonů. Moc se povedla a bude zdobit interiér školy.

V úplném závěru měli žáci devátých tříd rozlučkové taneční představení, do kterého se zapojili i učitelé. V jednu chvíli se roztančilo celé hřiště.

Bylo to velmi veselé, krásné ale i trochu smutné. Tak „někdy příště,“ deváťáci!!!!!

A přání všem žákům, učitelům i rodičům - KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

Mgr. Ivana Purchartová