Podzim ve školní družině

Vloženo: 4.11.2022 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 236x
Vlaštovky a další tažní ptáci se stěhují do teplých krajin, my zůstáváme zde v naší krásné zemi a těšíme se z každého ročního období, jenž nám nabízí spoustu nápadů na různá tvoření. Sbíráme přírodní materiály, které využíváme ke skládání mandal, obrázků na koberci, k podzimním dekoracím apod.

Vyprávíme si o změnách v přírodě v souvislosti s ročními obdobími a podzim nám nabízí mnoho aktivit v lese. Sbíráme v tomto období hlavně houby, podle atlasu hub poznáváme ty, které jsou jedlé a ty ostatní určitě nebudeme ničit, šlapat na ně, neboť poslouží jako potrava některým zvířátkům. To vše zpracujeme ve školní družině v různých zájmových aktivitách a výsledky naší práce nám zdobí stěny a prostory v družinách.

Nezapomínáme ani na práce na polích a zahradách, které nás inspirují k dalším činnostem, jako jsou např. různé koláže podzimního ovoce, omalovánky, vystřihovánky atd.

Barevný podzim si užíváme plnými doušky, i když se na nás ne vždy sluníčko usmívá. Tak to zkrátka nabízí příroda, ale my víme, že každý den si můžeme udělat hezký svými dobrými činy a v přítomnosti spolužáků a dobrých kamarádů.

Děti a paní vychovatelky