Jaké je to „v osmičce – 8.C“

Vloženo: 31.3.2023 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 158x
Čas běží neúprosně, tři čtvrtě roku je za námi a my už jsme osmáci, jak se patří. Co vše jsme již stačili zažít, co jsme zvládli a co nás vlastně čeká….

Již na začátku roku si většina žáků uvědomovala, že letos bude potřeba zabrat mnohem více. Nové předměty, trochu náročnější učivo a blízkost rozhodování se o budoucí střední škole, to vše bylo pro mnohé impulsem být pracovitějším a zodpovědnějším.

Samozřejmě škola to není jen učení, ale i setkávání se s ostatními, společné akce, projekty i povídání si při třídnických hodinách. A právě ty jsou nejlepší možností, jak si co nejlépe sdělit, co nás tíží a jak případné problémy řešit. Ať jde o témata obecná, nebo osobní či citlivá, určitě se vždy snažíme řešení najít.

V posledních týdnech jsme zapojeni do projektu „Zdravá škola – zdravé vztahy“ s panem Ing. Spálenským. I zde lze najít prostor pro řešení některých naléhavých témat, někomu stačí jen poslouchat, někdo musí být více slyšet, ale pro všechny je tento netradiční způsob přínosem.

Úspěchem naší třídy v poslední době bylo vítězství ve školním kole „Knihovnického klání 8.tříd“ a postup do slánského kola, kde se naši zástupci třídy neztratili.

PaedDr. Karla Hrdličková