Sportovní den 1. stupně - 2023

Vloženo: 28.6.2023 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 338x
27. 6. 2023 se na Atletickém stadionu ve Slaném konal sportovní den pro žáky našeho 1. stupně.

Od rána byla atmosféra plná očekávání, protože děti se těšily na soutěže a disciplíny, ve kterých mohly ukázat své sportovní dovednosti. První disciplínou byla střelba na bránu. Malí fotbalisté a fotbalistky se snažili trefit míč do sítě. Byli jsme svědky spousty nádherných gólů. Po kopu na bránu následoval skok do dálky. Mohli jsme vidět radost dětí, když překonaly své dosavadní osobní rekordy. Další disciplínou bylo přetahování lanem. Týmy žáků se postavily proti sobě a započaly jejich neúnavné souboje, ve kterých žáci kromě síly rozvíjeli také schopnost spolupráce. Poté se konal skok přes švihadlo, ve kterém se jednotlivci snažili v časovém limitu přeskočit švihadlo co nejvícekrát. Následovala vybíjená, oblíbená hra mezi dětmi, kdy byla k vidění celá řada vypjatých soubojů mezi zúčastněnými týmy. Další disciplínou byl štafetový běh. Každý tým měl své členy, kteří se střídali ve sprintu okolo hřiště. Bylo poznat, jak děti dávaly do běhu veškeré své úsilí, díky čemuž jsme viděli spoustu hezkých sportovních výkonů. Posledním stanovištěm byl hod míčkem, ve kterém se děti snažily dohodit míčkem do co největší vzdálenosti. Řada žáků překonala svá dosavadní osobní maxima. Celý sportovní den se vydařil a děti si jej užily a dle jejich slov se už nemohou dočkat příštího roku, až se akce bude opakovat.

Ing. Martin Hrabánek