Žáci šestého ročníku navštívili včelařský park

Vloženo: 28.6.2023 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 240x
V pondělí 26. června zpestřila konec školního roku šestým třídám návštěva včelařského parku.

Jedná se již o tradiční akci uspořádanou slánskými včelaři pro žáky základních škol, kteří tak dostanou možnost nahlédnout do světa včel. Naši šesťáci postupně navštívili včelín, vyzkoušeli si ochranný včelařský oblek, seznámili se s místní květenou a ostatní flórou, kterou včely potřebují pro přežití a v neposlední řadě si mohli vyrobit vlastní svíčku z včelího vosku. Žákům celou akci navíc zpříjemnila možnost zakoupení medu od místních včel. Ti šťastnější pak med mohli dokonce vyhrát při vyplňování včelařského kvízu. Celá akce se žákům líbila a je tak docela dobře možné, že některý z návštěvníků brzy rozšíří řady místního včelařského klubu. Jedinou kaňkou na celé akci tak mohla být jen skutečnost, že se žáci nesladili do žlutočerného oblečení, které by ladilo s včelařskou tématikou.

PhDr. Šimon Uxa