Preventivní program „Well-being ve škole“ v 7. A

Vloženo: 6.11.2023 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 216x
V rámci projektu primární prevence „Well-being ve škole“ se v úterý 31. října ve třídě 7. A uskutečnilo setkání společně s externím školitelem panem Mgr. Zbyňkem Zichou, Ph.D.

Slovo well-being můžeme chápat jako určité propojení duševní a tělesné pohody. Cílem setkání bylo pojmenovat silná i slabá místa našeho třídního kolektivu a pokusit se nalézt možná řešení, která by vedla k posílení vztahů ve třídě. Žáci vytvořili komunitní kruh a snažili se vyjadřovat k otázkám, jak se ve škole cítí a co prožívají. Všichni dostali prostor pro přednesení vlastních názorů a mnozí velmi přesně formulovali své myšlenky. Umění naslouchat druhým vyžaduje určitý cvik a žáci se při setkání učili právě tomuto aktivnímu naslouchání.

V rámci třídnické hodiny a výtvarné výchovy pak žáci vytvořili speciální myšlenkovou mapu na téma „Smysluplné trávení volného času“. Graficky jsme společně uspořádali klíčová slova s obrazy, ale místo obyčejných obrázků, vyznačujících vzájemné vztahy a souvislosti, jsme použili nejznámější výtvarná díla slavných umělců. Přiřazování jmen světových mistrů a názvy jejich uměleckých děl k jednotlivým obrazům bylo pro všechny velkou zábavou.

Květa Dytrychová