Sázíme, sázíme, co vyroste nevíme….

Vloženo: 27.3.2024 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 118x
Vloni se nám setí obilí moc nepovedlo. V letošním roce jsme si dali záležet, zaseli jsme obilí dřív a měli jsme kvalitní semena přímo z farmy anebo si žáci přinesli z domova.

Protože někteří použili průhledné plastové misky, mohli jsme velmi brzy po zasetí pozorovat, co se v půdě děje. Během pár dnů jsme měli na okně zahrádku. Tradičně jsme připravili také květináčky pro seniory ze slánské nemocnice. Vzrostlé osení jsme nazdobili vajíčky a krásnými zápichy. V hudební výchově jsme nacvičili pěvecko- instrumentální vystoupení a hurá do nemocnice. Kromě tradičních houslí Jendy Kubalce, kytary Toníka Bechyni a fléten Pepy Protivy a Páti Konečné jsme přidali klarinet v podání Viki Drasnarové. Anička Lívancová, Ema Melenová a Nina Dolejšová předvedly sólový zpěv a ostatní vylepšili vystoupení sborovým zpěvem. Pacientům se naše návštěva moc líbila, zazpívali si s námi lidové písničky a poslechly písničky z pohádek.  Jsme rádi, že jsme jim mohli zpříjemnit předvelikonoční čas a my už se moc těšíme na velikonoční prázdniny.

Iva Kozáková a žáci 3. A