Příprava na Velikonoce ve druhých třídách

Vloženo: 2.4.2024 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 73x
Všichni druháčci se od začátku března ve svých třídách připravovali na velikonoční svátky. V hodinách výtvarné a pracovní výchovy vyráběli velikonoční dekorace, kterými si potom vyzdobili třídu a chodbu. Žáci 2. B se naučili velikonoční koledu „Velikonoční zajíci“, ozdobili si velikonoční vajíčka a vytvořili zajíčky z papírové mozaiky. Žáci 2.C si ozdobili velikonoční květníčky s osením.

Všichni jsme se zúčastnili besedy „Velikonoční zvyky a obyčeje“, která se konala v dětském oddělení Knihovny V. Štecha ve Slaném. Paní knihovnice K. Nedvědová si s dětmi povídala o velikonočních zvycích a tradicích, jež stále v rodinách dodržujeme, ale i o těch, které jsou už historií. V pátek 22.3.  nás ve škole navštívili pracovníci střediska Albi z Prahy, se kterými jsme prožili dopoledne plné her a tvořivé práce. Děti si vymalovaly a ozdobily dřevěné zajíčky a vyrobily si krásná přáníčka. Obě akce byly uspořádány v rámci šablon OP JAK.

Poslední předvelikonoční týden jsme začali „ modrým pondělím“. V tento den jsme všichni přišli do školy v modrém oblečení a zúčastnili jsme se tak akce vyhlášené naším aktivním školním parlamentem. Kromě této akce, jsme se zúčastnili školní soutěže „O nejkrásnější ručně vyrobenou velikonoční pomlázku“. Účast byla hojná a pomlázky velmi krásné a některé i originální.

Ve středu, přesně před velikonočními prázdninami, se ve 2.B konala předčasná pomlázka. Chlapci „vyšupali“ děvčata včetně paní učitelky a paní asistentky, abychom neuschly. Vysloužili si za to odměnu v podobě čokoládového vajíčka. I když je letošní rok přestupný a mělo by to být se „šupáním“ obráceně, nechali jsme tento zvyk postaru. Od paní knihovnice jsme se také dověděli zajímavost, že jen u nás a na Slovensku se tento zvyk dodržuje.

Na závěr jsme si na velikonoční prázdniny popřáli hezké počasí, hodně sluníčka a děvčatům jen samé koledníky „gentlemany“.

Zuzana Nepilová