Školní kolo soutěže v anglickém jazyce

Vloženo: 23.1.2017 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 2663x
V pondělí 16. ledna 2017 se v naší škole konalo velké klání ve znalostech anglického jazyka. Za mladší kategorii žáků 6. a 7. tříd se zúčastnilo osm žáků a za starší kategorii 8. a 9. tříd sedm žáků.

Nejprve se všichni soustředili na poslechové cvičení. Soustředění musí být opravdu veliké, protože chvilka nepozornosti může způsobit neporozumění slyšenému a tím velkou ztrátu cenných bodů. Pak následoval gramatický test a čtení s porozuměním. Potom byla chvilka na výdech a dále následovaly individuální pohovory se zkoušejícími. A kdo že zkoušel? No přece naši angličtináři – Mgr. Rohlová, Mgr. Kalíková, Mgr. Kleinová a Mgr. Uxa. Děti se ale takové  přesily vůbec nezalekly a komunikovaly moc  pěkně. Výsledky byly velice těsné, protože soutěž byla opravdu vyrovnaná. Nakonec se v mladší kategorii na 1. místě umístila Marie Lipovská ze 6.B  a ve starší kategorii Pavel Podrazký z 9. B. Oběma jim z celého srdce gratulujeme a budeme jim držet palce, až nás budou dne 9. února reprezentovat v okresním kole. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast a zájem o anglický jazyk.