Aktivní účast 1. ZŠ Slaný

Vloženo: 27.1.2017 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 3493x
Nový rok začal pro učitele i žáky 1. ZŠ ve Slaném hekticky, neboť je již tradičně charakteristický konáním poměrně velkého počtu soutěží. Po listopadovém školním kole a prosincové přípravě se 16. ledna na 12. ZŠ Kladno konalo okresní kolo dějepisné olympiády.

Tématem letošního ročníku byla Marie Terezie a Habsburkové v 18. století. Reprezentanti naší školy – Michael Klobucký (8. B) a Jiří Tomeš (9. A) – se systematicky připravovali a prostudovali poměrně důkladně celou epochu 18. století, ale zabrousili též k období po třicetileté válce, které je charakteristické ukotvením Rakouska mezi evropskými velmocemi, a době krátce po smrti Josefa II. Oba naši žáci se v okresním kole umístili na poměrně slušném místě a ukázali se konkurence schopní při nejmenším v celookresním měřítku.

Na naší škole dále proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Tato olympiáda je rozdělená podle témat na tři kategorie. V nejnižší kategorii A nás budou na okrese reprezentovat Veronika Hájková a Eliška Lozinčáková (obě 6. B), v kategorii B Klára Szentésiová (7. B) a Dominik Havlovec (7. A), v nejvyšší kategorii C pak Monika Černá (8. B) a opět Jiří Tomeš (9. A). Všem postupujícím přeji za celý pedagogický sbor hodně úspěchů v okresním kole, které proběhne 28. února na 4. ZŠ.

Mgr. David Koryta