Preventivní program: Drumbeny – hledání společného rytmu

Vloženo: 11.4.2019 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 1275x
V pondělí 8. 4. 2019 se první a druhé třídy zúčastnily preventivního programu „Drumbeny – hledání společného rytmu“, který vedl pan Zdeněk Roller.

V úvodu dětem vysvětlil, co to drumben je, z čeho je vyroben a k jakým účelům slouží. Děti se tak dozvěděly, že drumben může být víceúčelovým nábytkem nebo rytmickým nástrojem. Je vyroben z přírodního materiálu (převážně ze dřeva). Drumben se hodí pro výuku, volnočasové aktivity, vnímání hudby a rytmu. Hra na drumbeny vede děti k pozitivním zážitkům, radosti z úspěchu, sounáležitosti a zároveň k uvolnění přebytečné energie. To všechno si děti vyzkoušely. Poznaly, že obyčejným bouchnutím do drumbenů, ty vydávají různé zvuky, které je možno doplnit tleskáním, pokřiky, podupáváním apod. Na závěr si děti s panem Rollerem zazpívaly písničku s doprovodem kytary a drumbenů. S radostí se tohoto programu zúčastnily i paní učitelky, protože i ony leckdy potřebují uvolnit přebytečnou energii.

Mgr. Zuzana Nepilová