Škola v přírodě 2019

Vloženo: 29.5.2019 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 1484x
Letošní škola v přírodě byla báječná.

Nejvíce z celé školy v přírodě se nám líbily každodenní výlety. První den (v neděli) jsme dorazili po delší cestě autobusem na hotel Vltava ve Strážném. Jakmile jsme dorazili na místo, ubytovali jsme se ve dvou hotelových resortech. Třída 4.C se ubytovala v hlavní hotelové budově Vltava, další třídy 4.A a 4.B se zabydlely v druhé hotelové budově Roubenka. Pokoje byly hezké, útulné a čisté. Po krátkém zabydlování jsme šli na oběd. Oběd byl velice chutný. Celkově bychom zhodnotili, že veškerá strava v hotelu byla velmi dobrá. Po obědě následoval polední klid, kdy jsme se pustili do vybalování svých zavazadel. Dalo to dřinu, ale zvládli jsme to. Po skončení poledního klidu jsme vyrazili poznávat místní krajinu, která byla naprosto kouzelná. Na hotel jsme se vraceli krkolomným terénem a v nohou jsme již první den měli skoro 6 km. Po našem návratu následovala odměna v podobě dobré večeře. Po večeři jsme se odebrali do klubovny, kde jsme se seznamovali s vnitřním řádem a pravidly hotelu. Poté následovala večerka a zasloužený spánek.

V pondělí byl budíček brzy ráno, budily nás naše paní učitelky. Po skvělém ranním probuzení a úklidu našich pokojů jsme šli na snídani. Následovala další vycházka do centra Strážného. Došli jsme k místnímu infocentru, kde jsme si mohli nakoupit pohledy a suvenýry. Dále jsme se vydali k místnímu kostelu. Památku jsme si prohlédli, četli si její historii. Pohled na okolí z tohoto místa byl nádherný. Po vycházce nás čekal oběd a polední klid. Odpoledne se konaly sportovní hry. Hráli jsme turnaj ve vybíjené a ve fotbale. Večer následovalo vyhodnocení  turnajů. Dostali jsme diplomy a velmi hezké ceny za náš sportovní výkon.

V úterý jsme se po velmi chutné snídani odebrali do svých pokojů a připravovali se opět na vycházku. Vyrazili jsme se podívat na další místní kostel. Při cestě jsme došli k lesu, kde jsme stavěli lesní obydlí. S lesními příbytky jsme byli všichni velmi spokojeni. Po obědě následoval polední klid, při kterém jsme odpočívali a čerpali novou sílu. Po poledním klidu naše paní učitelky pro nás připravily výtvarnou soutěž, ve které jsme měli za úkol namalovat kostel, který jsme předchozí den navštívili. Večer následovaly společenské hry, do kterých se zapojovali i paní učitelky a ostatní dospělí.

Z důvodu nepříznivého počasí se ve středu neuskutečnil celodenní výlet do Špindlerova Mlýna. Ovšem to nám nevadilo, naše paní učitelky i přesto pro nás vymyslely zajímavý program. Po snídani jsme se odebrali do klubovny, kde jsme společně plnili úkoly v pracovních listech z vlastivědy a přírodovědy.  Před obědem jsme tvořili skládanky z papíru tzv. origami. Byla to veliká legrace. Po obědě následoval odpolední klid. Poté jsme vyrazili na výlet do Vrchlabí. Prohlédli jsme si město, zámek i zámecký park, nakoupili jsme si suvenýry. Udělali jsme si také přestávku na svačinu. Za dvě hodiny jsme se vrátili zpět na hotel, kde následovala výborná večeře.  To bylo zase ušlých kilometrů.

Ve čtvrtek po snídani jsme se vydali na turistický okruh přírodou KRNAPu. Všichni jsme úspěšně vystoupali na strmý kopec a radovali se. Jakmile jsme dorazili zpět k hotelu, šli jsme na oběd. Po obědě a poledním klidu se konal karneval, kde jsme představili své krásné masky a při této příležitosti následovalo vyhodnocení školy v přírodě. Vyhlašoval se i úklid pokojů, nejhezčí maska karnevalu a úspěchy ve výtvarné soutěži. Ti nejlepší získali diplom a ceny. Ostatní ale nesmutnili, protože paní učitelky daly diplomy a ceny všem za to, že se úspěšně účastnili každého výletu a statečně zdolali tolik kilometrů. Po karnevalu jsme šli na poslední večeři. Pak následovalo za odměnu sledování hokeje. Byli jsme vzorní fanoušci.

V den odjezdu jsme šli na snídani. Většina z nás byla velmi smutná, že škola v přírodě končí. Po snídani jsme ještě dobalili své věci a čekali na autobus. Cestou autobusem převážná většina z nás byla unavena. Na parkovišti před školou už nás bedlivě vyhlíželi a vítali naši milovaní rodiče.

Třídy 4. A, 4. B, 4. C