Výuka hravě - Badatelský klub

Vloženo: 14.11.2019 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 206x
Badatelský klub se zaměřuje na zajímavé pokusy a činnosti napříč vědeckým odvětvím.

Náš klub jsme v říjnu zahájili stavebnicí Merkur, kdy se děti seznámily s historií této stavebnice a jejím přínosem pro vědu v podobě Wichterleho „čočkostroje“.  Stavební část byla rozdělena do dvou hodin, kdy se děti naučily ovládat svou jemnou motoriku ke stavbě jednoduchých konstrukcí. V následujícím klubu se již odvážní konstruktéři vrhli na mnohem těžší stavby, jako je formule či tank. Výrobky můžete vidět ve fotografiích.

Jako další blok jsme zvolili mikroskopii, kdy se děti v první hodině seznámily s ovládáním mikroskopu a co vůbec pod ním můžeme vidět za předměty, dále jsme si pro zajímavost promítli obrázky z elektronového mikroskopu. Činnost dětí v první části mikroskopického bloku spočívala v pozorování trvalých preparátů z naší školy. V dalším badatelském klubu si děti přinesly svoje vlastní objekty pro pozorování. Pozorovali jsme krystaly soli, cukru, semínka chia či máku, oči mouchy či larvu komára.

Ing. Tomáš Caska