Výuka hravě - Čtenářský klub

Vloženo: 22.11.2019 | Autor: Belochova| Zobrazeno: 71x |
Od září pracují v naší škole Čtenářské kluby. Prvňáci a druháci se scházejí pravidelně každé úterý ve 12.00 ve 2. A. Máme za sebou deset setkání a práce v klubu se nám daří.

Každou lekci začínáme vzájemným představováním a doporučováním knížek, které děti doma přečetly. Následuje minilekce s vybranou knížkou ze školní knihovny. Už jsme zkusili předvídat děj, hádat obsah knihy podle obálky, pracovat s čtecími kostkami, dramatizovat knížku Dítě je dítě a vzájemně si předčítat úryvky. Hodně děti bavilo tvořit ilustrace ke knize, vymýšlet vlastní obálku a dělat koláž z obrázků knih, které by rády měly ve své knihovně. Ve čtenářském klubu si děti mohou knihy i vypůjčit domů. Protože je v klubu jen deset dětí, můžeme zkoušet aktivity, na které v běžné výuce není čas.  A to nás právě moc baví.  Je to vidět i na téměř  100% docházce.

Mgr. Iva Kozáková